/FOTO/ 3 medaliați din Leova în cadrul Campionatului Republicii Moldova la K1. AFLĂ CINE SUNT !!!

Raionul Leova a fost reprezentat cu demnitate de 3 sportivi, în cadrul Cupei Republicii Moldova la K1.

La evenimentul sportiv a participat Cătălin Păscăluță, plasat pe locul II. Cu toate că în lupta

finală a executat 2 knokdow-uri adversarului, juriul a înregistrat pierdere, fapt ce a nemulțumit antrenorii.

Un alt participant medaliat a fost Ion Panfili, clasat pe locul I, prin cîștig knock-out in fața advresarului și Sergiu Buragă, clasat pe locul III.Echipa a fost condusă de antrenorul echipei "Voievod" din or. Leova, Andrei Starciuc.Evenimentul a avut loc in or. Chișinău, în sala clubului "Leon" la data de 24 septembrie.

Tinerii sportivi au avut o prestație destul de înaltă și au dovedit că pot reprezenta cu mîndrie raionul Leova la campionatul K1 din octombrie 2016.