/FOTO/ Campionat de lupte cu final emoționant. ANTRENORUL ECHIPEI DIN LEOVA ȘI-A CERUT PRIETENA ÎN CĂSĂTORIE !

Simbătă, 24 decembrie 2016 a avut loc prima ediție a Cupei regionale la Lupta Națională Voievod.

Gazda evenimentului a fost Liceul Teoretic "Constantin Spătaru" din or.Leova.

În cadrul Campionatului s-au desfașurat 15 lupte, printre care un superfight între Pascăluță Catalin din or.Leova si Demian Ion din or. Orhei.

Învingător a ieșit băștinașul nostru, Cătălin Păscăluță.

Echipa din Leova a acumulat 100 de puncte și a cistigat superfight-ul iar echipa-oaspete a obținut 120 de puncte dar a pierdut lupta grea.

Campionatul a fost desfășurat la inițiativa antrenorului Clubului Wolves din or Leova, Andrei Starciuc, cu suportul consilierului raional Sergiu Tomsa, a Președintelui CAP Manubeevca, Vasile Timotin precum și companiei Darwin.

La eveniment au fost mai fost prezenți viceprimarul or.Leova, Sergiu Mahu și șeful Direcției Cultură, Tineret și Sport a Consiliului Raional, Mihail Suruc.

Punctul culminant al turneului a fost atunci cînd, la finalul competiției, antrenorul echipei din Leova, Andrei Starciuc, și-a cerut public în căsătorie iubita.

Tînărul antrenor a fost ajutat de discipolii săi care țineau în mîini pancarte cu inscripția "Vrei să fii soția mea?".

Răspunsul alesei inimii sportivului a fost un ferm DA. Astfel tînărul cuplu a fost felicit de părinți, prieteni și oaspeți.